Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

OB – nedělní trénink v Šárce

6.12.2020 - 12.12.2020

Zdarma

Start tréninku bude u altánu v západní Šárce. Altán se nachází vedle veřejného ohniště, takže kdo chce, trochu dřeva a buřty s sebou.

Na místo se dostanete z oblasti Na Padesátníku, kde se dá s opatrností zaparkovat. Na Padesátníku najdete hned vedle hlavní silnice z Prahy na letiště. Z místní chatové oblasti se k ohništi dá pohodlně dojít po cyklostezce A33. Je to asi 400m. Cesta je sjízdná i pro kočárky. Ohniště a altán je pak na křižovatce cyklostezek tady:

https://mapy.cz/turisticka?x=14.3008015&y=50.1001592&z=16&source=base&id=1924654

K dispozici jsou 4 tratě. Není to žádná divočina, spíš taková procházka či proběhnutíčko před vánočními svátky. Na kontrolách jsou fáborky a ty budou na místě až do další soboty, tedy 5.-12.12.

  • Adélka (žlutá) – krátká trať pro mládež vedená většinou po cestách
  • Venda (modrá) – o něco delší a orientačně ne tak snadná trať
  • Evička (červená) – orientačně zajímavější verze Vendy
  • Vojcek (modrá) – nejdelší, avšak stále docela krátká trať pro ty, kteří nechtějí, aby se jim tak rychle zkrátily žíly

Mapu máme koupenou speciálně na tento trénink, tedy ji prosím u sebe nijak neskladujte.

Adélka Evička Venda

Vojcek

Některé tratě mají kontrolu u Havlíčkova pomníku. Na mohyle z buližníkových kamenů je umístěna pamětní deska s nápisem „Zde zemřel sokolský písmák Karel Vaníček 24. června r. 1926“. Karel Vaníček se narodil 10. 2. 1860. Byl členem předsednictva České obce sokolské, zakladatelem sokolského muzea a autorem knihy Sokolské epištoly. Vystudoval techniku a byl vrchním oficiálem na pražské poště. Přičítá se mu také autorství sokolského slibu. Na pražském Strahově je po něm pojmenována ulice. (Zdroj: Seznam.cz)

A nyní ještě k pojmenování našich tratí.

  • ADÉLKAAdéla Indráková. Česká reprezentantka v orienťáku, juniorská vicemistryně světa štafet z roku 2011. Běhá za SK Žabovřesky Brno. Adéla Černá. Významná orientační běžkyně, mistrně Středočeské oblasti. V současnosti běhá za TJ Hostivice.
  • VENDAVendula Horčičková. Reprezentantka České republiky v orientačním běhu pochází z Přerova a jejím domovským klubem je OOB TJ Slovan Luhačovice. Závodí také za švédský Malungs OK. Její tratí je trať klasická a v roce 2013 dosáhla na juniorském mistrovství světa na vítěznou příčku ve štafetách, na akademickém mistrovství světa brala stříbro a bronz také ze štafet. Absolvovala z magisterské psychologie.
  • EVIČKAEva Juřeníková. Bývalá česká reprezentantka v orientačním běhu v současnosti žijící ve francouzském Grenoblu. Jejím největším úspěchem je páté místo ze závodu štafet na Mistrovsví světa v roce 2008 v Olomouci. Je též dvojnásobnou medailistkou juniorského mistrovství světa. V současnosti běhá za švédský klub Domnarvets GOIF. Ve Francii žije a pracuje od roku 2019. Od roku 2007 do 2012 pracovala jako trenérka v klubu orientačního běhu IFK Mora OK. Je také fitness lektorkou a webdesignerkou. Zúčastnila se sedmi mistrovství světa a od roku 2002 se také pravidelně představuje v adventure racingu za Team Haglöfs.
  • VOJCEKVojtěch Král. Český reprezentant v orientačním běhu. Mezi jeho největší úspěch patří bronzová medaile z krátké trati na Světových hrách 2017 ve Vratislavi a zlatá medaile ze sprintu z juniorského mistrovství světa 2007 v Austrálii. Dále má za sebou prvenství v závodech světového poháru. V současnosti běhá za český klub SK Severka Šumperk a současně je členem švédského klubu IFK Mora.

Důležité! Je zakázáno vstupovat na hromady nakáceného dřeva a zdržovat se v jejich blízkosti. Nevstupujte na pokácené plochy, kde je ještě dřevo na zemi. Klouže to a přizpůsobte tomu svůj běh nebo chůzi. Nevstupujte na skály. V prostoru se pohybuje v některých časech hodně lidí, tak pozor, ať do někoho nenabouráte. U jedná kontroly nám aktuálně přesunuli krmelec, tak se prosím nedivte, že tam není.

Trenér: HonzaM

Body pro mládež (jen HCE): 100 b. pokud pošlete napárovanou mapu na náš klubový email nejpozději do 13.12.

Podrobnosti

Zahájení:
6.12.2020
Ukončení:
12.12.2020
Cena:
Zdarma

Pořadatel

HCE – TJ Hostivice, oddíl orientačních sportů
View Pořadatel Website

Místo konání

Šárka – ohniště
Divoká Šráka - přístřešek + Google Mapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.