Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

OB – lesní škola (trénink) ZRUŠENO

8.5.2016 @ 9:00 - 13:00

Zdarma

AKCE JE V DANÉM TERMÍNU ZRUŠENA, NOVÝ TERMÍN OHLÁSÍME

Lesní škola je určená především začátečníkům, ať již z řad mládeže nebo z řad dospělých. V lesní škole máte sami k dispozici jednoho trenéra po jednu vyučovací hodinu a ten se vám plně věnuje s cílem naučit nebo procvičit základní orientační návyky.

Tentokrát bude k lesní škole ještě doprovodný program pro ty, kdo (zrovna nebo vůbec) nejsou v lesní škole. Tedy i kdybyste do lesní školy na vyučovací hodinu nešli, bude tam pro vás zábavy až až. Připravujeme něco z okruhu známých orientačních her jako je:

  • paměťák s hledáním kontrol v blízkém okolí s tím, že na mapu se budete moci podívat jen na startu,
  • vrstevnicová hledačka, tj. kdo dokáže jít po vrstevnici, najde tu správnou kontrolu,
  • cykloorientační trať, již lze absolvovat také jako koloběžkoorientační (u malých skládacích koloběžek jde trať absolvovat v dětských kategoriích z větší části na kolobrndě, zčásti bude nutné stroj poponášet).

Jelikož sraz bude na piknikovacím místě v Šárce (50.1007431N, 14.2998550E), počítá se také s ohněm, tedy buřty a kdo pobere, tak taky dříví s sebou. Pokud nebudete mít rezervaci ve škole, tak je možné na místo přijet někdy dopoledne. S sebou si vezměte něco na psaní – nebudeme tolik používat kontroly s kleštěmi, spíše tam budou terče, odkud se budou opisovat písmena.

Na místo doporučuji dojet nejlépe na kole. Po akci se můžeme odebrat do Únětic potěšit naše bříška i duše do úžasného podniku U Lasíků.

Trenéři: LenkaK, JirkaŠ, HonzaM.

Nezávazné přihlášky prosím do 4.5. HonzoviM.

Rezervační systém na lesní školu: co nejdříve telefonicky HonzoviM. Plánované začátky vyučovacích hodin jsou 9, 9:45, 10:30, 11:15 a 12h.

Doporučená doprava na místo:

  • z Hostivice na kole kolem letiště, u Šestky podjet silnici a dále kousek podél dálnice na Kladno. Kdo by měl zájem vyjest společně na kole, tak sraz u hostivického nádraží (jedeme opravdu na kole, ne vlakem) bude…. upřesníme.
  • Z Prahy od Mekáče u Šárky (konečná tramvají) po cyklostezce A33.
  • Pokud máte zrovna rozbité kolo a nemáte ani pojízdnou koloběžku, tak auto je dobré zaparkovat v některé z ulic Na padesátníku a dojít na místo asi 300 m pěšky po cyklostezce A33.

Body pro děti:

  • bodovací soutěž 100 b.,
  • Jdi na závody… 0 b.

 

Podrobnosti

Datum:
8.5.2016
Čas:
9:00 - 13:00
Cena:
Zdarma

Pořadatel

HCE – TJ Hostivice, oddíl orientačních sportů
View Pořadatel Website

Místo konání

Šárka – ohniště
Divoká Šráka - přístřešek + Google Mapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.