Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

OB – Vlaška

26.8.2015 @ 14:00 - 19:00

Zdarma

Prázdninový trénink a orienťák pro veřejnost – ve středu 26.8. odpoledne a večer se uskuteční akce Dnů orientace v přírodě. Tratě budou připravené i pro veřejnost, která si bude chtít vyzkoušet orientaci podle mapy a sportování v přírodě. Místo tréninku (sraz) bude na Vlašce, poběží se ale na nové mapě Brodce. Tato akce je tedy vhodná pro všechny, i pro naprosté začátečníky.

Vlaška je skvělé místo se zázemím na okraji Dobříše. Místní les mi hodně připomíná lesy slovenské, je každopádně zajímavý a nijak příliš kopcovitý. Na místě je příjemný bufet a další atrakce (kurty, asi i minigolf).

Tratě budou otevřené od 14 do 19h. Startovat můžete tedy v tomto rozmezí kdykoli. Hlavní část účastníků bude startovat někdy kolem 16-17h. Konrétně budou k dispozici následující trasy:

  • A – „linie“ – jednoduchá trať pro malé děti a úplné začátečníky, popř.rodiče s dětmi, vyznačena červenobílými fáborky, možnost zkracování linie mezi kontrolami, cca 1,5 km
  • B – krátká a jednoduchá trať pro děti a začátečníky, bez fáborků, jen podle mapy, délka cca 1,5 km
  • C – krátká, ale mapově trochu náročnější trať pro větší děti a zkušenější začátečníky, délka 2,5 km
  • D – náročnější trať pro dospělé a zkušenější děti, délka cca 6 km (měřeno vždy vzdušnou čarou, skutečná uběhnutá vzdálenost je o něco delší)

Na místě se každý přihlásí sám, tj.vyzvedne si mapu a průkazku (podle všeho se bude razit do průkazek, tedy čipy nechte doma). Přihlašovat se předem není nutné, nicméně pokud by někdo jel, dejte mi pro informaci vědět.

V okolí doporučuji navštívit zámek Dobříš.

Body pro děti:

  • bodovací soutěž: 100 b.
  • plyšáková soutěž: 1,5 b. na všechny tratě v případě samostatného běhu, jinak 1 b. (společně s rodičem).

Podrobnosti

Datum:
26.8.2015
Čas:
14:00 - 19:00
Cena:
Zdarma

Pořadatel

DOR – OK Dobříš
View Pořadatel Website

Místo konání

Vlaška
Na Vlašce
Dobříš,
+ Google Mapa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.