Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Virtuální trénink – vzhůru na rozhlednu!

1.5.2020 - 3.5.2020

Rozhledna je výsledkem pěkné kombinace telekomunikační věže, jež byla také využita k bohulibému účelu a na silném stožáru je vytvořená i rozhledna. Sám kopec nemá žádné jméno, nicméně prameny hovoří o tom, že z rozhledny lze dohlédnout na Brdy, Křivoklátsko a snad i na České středohoří. Má být vidět také věž letiště v Ruzyni. Oficiální otevírací doba je o víkendech od 10 do 17 hodin. Vstupné by mělo činit 10 Kč.  Z místa startu to je pěšky přibližně jen 500 metrů.

Start je v lese u silnice z Vráže kousek před Lhotkou u Berouna. Tamtamy nám hlásí, že ve vesnici má údajně řádit šotek prořezávající pneumatiky, tedy v obydlených částech raději neparkujte. V místě startu je menší lesní parkoviště s naskládaným vytěženým dřevem – tak pro 5-6 aut, obvykle tam zřejmě parkují návštěvníci rozhledny. V případě, že by to bylo obsazeno mělo by se dát zaparkovat na lesní cestě na druhé straně silnice (také naskládané klády).

Na kontrolách jsou výrazně žluté pásky a na každé z nich je písmeno. Všechna písmena dohromady dají tajenku. Tu si lze domyslet, i když absolvujete jen kontroly severně od silnice.

Doporučené tratě jsou:

  • zelená – 4 kontroly severně od silnice + rozhledna
  • modrá – všechny kontroly severně od silnice,
  • černá – všechny kontroly.

Podle stavitelů je směrný čas na všechny kontroly 90 minut. Náš trenér to dal za 78, aspoň máte co překonávat. Mapa je v mailu.

Nejbližší zajímavostí, kam se dá bez omezení jít, je asi Svatý Jan pod skalou. V kostele je na boční straně zázračný pramen. Pěkný je i výstup na skalní ostrah nad vesnicí.

Prosím, dodržujte aktuálně platná omezení pro pohyb lidí a karanténní opatření podle toho, jaká budou v době virtuálního tréninku platit. Záznamy GPS s časem a tajenkou posílejte prosím na náš klubový mail.

Trenér: Jaro

Body pro děti: 100 b.

Podrobnosti

Zahájení:
1.5.2020
Ukončení:
3.5.2020

Pořadatel

HCE – TJ Hostivice, oddíl orientačních sportů
View Pořadatel Website

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.