Orientační kvízy na Kahootu

24 Pro

Kdo zná Kahoot, tak může rovnou přeskočit na konec tohoto článku, ale jak jsem zjistil, většina lidí se s tímto nástrojem ještě nesetkala, tedy nejprve krátké seznámení.

Kahoot je internetová aplikace, která umožňuje odpovídání, resp.hlasování přes jiná zařízení účastníků určité skupiny, typicky přes mobily. V praxi to funguje tak, že organizátor připraví předem pro účastníky kvízové otázky společně s možnými odpověďmi – je dobré, když aspoň jedna otázka je správně. Sejdete se pak na jednom místě a organizátor kvízu otázky přes aplikaci promítá otázky a účastníci přes mobily či jiné zařízení na tyto kvízové otázky odpovídají. Při odpovědi rozhoduje správnost a rychlost, za což dostává každý body. Dokonce jsou i prémiové body za sérii správných odpovědí v řadě. No a na konci kvízu vyhrává pochopitelně ten, kdo má bodů nejvíce.

Hra to je velmi chytlavá, hraji už asi 2 roky kvízy s různými skupinami lidí na rozličná témata a zpravidla má tato akce úspěch, ba dokonce někdy i úspěch kolosální. Kahoot je v základní verzi zdarma. Provozovatel postupně přitvrzuje, zavádí placené verze, omezuje funkce, leč zatím lze v základní verzi hrát i nadále bez poplatků. Dokonce pokud si stáhnete Kahoot pro mobil, lze za jistých okolností hrát kvíz sám.

Některé kvízy týkající se orienťáku jsme udělali veřejné. Najdete je pod značkou #orientacnibeh  a můžete si je spustit i na svých zařízeních i jako organizátor.  Můžete tedy hru hrát na tréninku v klubovně nebo třeba doma s rodinou. Jedná se o následující hry:

  • „OB základní“ zahrnuje základní mapové značky a je pro začátečníky nebo pro rozehřátí zkušenějších borců
  • „OB historie“ zasahuje do minulosti a proklepne znalosti pamětníků
  • „OB terénní mapové značky“ obsahuje mapové značky a piktogramy terénních tvarů
  • „OB nahoru dolů“ zkouší pozornost při čtení vrstevnic a dalších nápověď, jakým směrem se vlastně ubíráme
  • „OB sever“ proklepne pozornost při orientaci mapy

Příjemnou zábavu!