Tři veteráni

10 Čer

Vždy mě poněkud pobaví, když si uvědomím, že se pohybuju v kategoriích zvaných veteráni. A jelikož se tam řadí lidé již od poměrně útlého věku, může naše pohádka o šumavské výpravě začít.

Vlastně vše začalo ještě před tím, než se naši tři veteráni vydali bojovat o titul Krále Šumavy do podhůří těchto nádherných a mystických kopců. Veterán 1 se asi zalekl veteránů 2 a 3 a s ponurým odkazem na práci, přetaženost a nakaženost na klání neodjel. V onen osudný pátek se tedy veteráni 2 a 3 vydali směr Klatovy, kde si vyzvedli startovní čísla místního bikemaratonu a také pěkná upomínková trika. Nocleh a poctivá snídaně pak vytvořily pěknou kulisu nadcházejícímu závodu.

A už je to tady – startuje se! Klatovská černá věž a katakombami nám dává poslední sbohem a razíme. První kilometr a půl vede po místních silnicích. Záhy veterán 2 dojíždí veterána 3 a s úsměvem na rtu mu povídá: „Hahá, tys mi nějak ujel“. Načež mizí v dáli a oba se pak uvidí až cíli.

Dlužno dodat, že letošní Král Šumavy obsahoval nejeden náročná sjezd. I stalo se, že před hlavní občerstvovačkou, jež vskutku plnila funkci záchranného bodu, když zde čepovali i jonťák ve formě pivka, jel takto veterán 3 s kopce po cestě plné kamenů a kořenů. Vidlice na kole mu létala nahoru a dolů, načež u již zmíněné občerstvovačky si veterán 3 všiml, že měl vidlici zamčenou. Ostatně na trati bylo vidět několik pozoruhodností jako například tandem svařený ze dvou skládaček, chlápka na fatbiku, co se musel strašně nadřít, člověka s prasklou pravou klikou, co tím pádem šlapal jen levou nohou, chlapíka s přívěsným vozíkem na dítě, načež se pak ukázalo, že v něm měl vážně dítě a nastojte, to dítě veškeré to drncání přežilo a v cíli se pak vesele ládovalo přesnídávkou…

Cíl! Ano podařilo se. Přestože letos kolem cesty leželo hodně lidí s křečemi v nohou, oba naši veteráni se šťastně setkávají a svorně razí směrem k výčepu, kde si poctivě doplňují tekutiny. Místní pěkně propečená šunčička nebo gulášek také nezůstanou bez povšimnutí. Bylo to tu krásné! Tak snad za rok zase na viděnou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.