Zimní skály a nacistické podzemí, 5. Borcup

2 Úno

V neděli asi v půl osmé ráno, jsme vyjeli s tátou směrem Děčín. Cesta nám trvala něco přes hodinu a půl, a cestou dost nepříjemně foukalo. Když jsme dojeli na místo, s asi 10-ti minutovým zpožděním, tak tam zatím nebyl ani pořadatel. Ten přijel po nějaké době, rozdal mapy a závod mohl začít.  

Bylo to udělané na způsob, že trať měla asi 25 kontrol a bylo na vás kolik jich seberete (čím více tím lépe). Mapa byla tak velká, že zabrala celý papír A3. S tátou jsme se vydali k prvním kontrolám, a postupně jsme nacházeli další a další. Terén byl hodně skalnatý a ke kontrolám se chodilo nahoru dolu. 

 Asi po hodině jsme se dostali k hlavnímu lákadlu, proč jsme na závod vůbec jeli. Součást závodu byl totiž starý nacistický podzemní komplex. Soudě podle vchodu vše zatím vypadalo dobře a logicky tam byla tma, takže byly potřeba čelovky. Hned druhá kontrola v tomto podzemí, byla za malým okénkem, kterým bylo potřeba prolézt. Takto vypadaly další 2 kontroly i východ z podzemí.

 Když jsme se dostali ven, tak jsme se vydali podél řeky dál. Našli jsme dalších pár kontrol, ale to už jsme byli na cestě přes 3 hodiny. Viděli jsme, že jsme našli dobrou polovinu, a tak už jsme dál nepokračovali a vydali se směrem k cíli. Závod jsme takto ukončili, ale absolutní konec byl samozřejmě dobrý oběd.

AdaM