Honza málem Šumavy králem

2 Čvn

Když se člověk nepochválí, nikdo to za něj neudělá. Držíce se této staré pravdy bych chtěl objektivně konstatovat, že duo Honza & Honza se stalo synonymem pro průkopnictví v oblasti cyklistiky. Dobrá, chlapci provedou takovouto akci třeba jednou ročně, tedy to žádné velké hrdinství není, leč přeci jen jistý kousek to je. I tak se stalo, že jsme v tomto roce vyrazili na Krále Šumavy. To je cyklomaraton na horských kolech, jež je neobvyklý tím, že vede terénem, pěkně po úzkých pěšinách, sem tam po něčem širším. Žádné asfaltky (ty byly velmi krátce jen tak pro rozjezd pelotonu), žádné široké cyklostezky zvící šíře náklaďáku. Když se člověk šinul do kopce – ostatně v ten moment mi to připadalo spíše jako hora – modlil se, aby to už bylo s kopce. Při jízdě dolů přes kořeny a často za upozornění na nebezpečné klesání si hodně závodníků říkalo, jestli to přeci jen nebylo lepší do kopce.

Nebojte, té nejkratší tratě na 45 km, kterou jsme absolvovali i my, se mohou zúčastnit děti – za písemného souhlasu rodičů. No, nedovedu si to moc představit, i když několik výjimek z řad dětí ve věku tak od 13-14 let tam bylo. Učiňme tedy tímto cyklistickým otvírákem alespoň reklamu cyklistickým činnostem v rámci našeho klubu. Například na Šumavský MTB maraton, jež se jede za mnohem příznivějších podmínek i pro ty nejmenší 30.7.2016 na Zadově.

Přeci jen se ale minulý víkend událo cosi sportovně hodnotného, co by málem zapadlo v zapomnění dějin a co je hodno gratulace. O víkendu také proběhly celostátní, tzv.žebříčkové závody v okolí Černé vody v oblasti Jeseníků. Maximum vrstevnic, minimum cest a porosty rozmanité a neurčité. K tomu ještě přidejme velmi kvalitně postavené tratě, zkrátka náročný závod. Za těchto podmínek v neděli získala naše Lenka stříbro (D50B). Gratulujeme! Ostatně ani Pavel si nevedl vůbec špatně.

SOBOTA NEDÉLE
ŽA/ŽB Černá voda ŽA/ŽB Černá voda
7. Lenka (D50B) 2. Lenka (D50B)
12. PavelK (H55B) 14. PavelK (H55B)
KRÁL ŠUMAVY MTB – 45KM
358. Honza (183.v kat.M do 39 let)
520. Honza (136.v kat.M 40-49 let)