Čeká nás atraktivní rok

1 Led

Rok 2016 se již v tuto dobu, jinak obvykle nesmělou na zápisky v kalendáři, nějaký čas hemží zajímavými událostmi, z nichž některé jsou pro nás premiérové. Pokud nechcete vše sledovat v našem kalendáři, vybírám aktuálně nejzajímavější akce.

Zcela poprvé plánujeme velikonoční soustředění. To je určené jako obvykle všem věkovým i výkonnostním kategoriím. Pokud vše vyjde, uskuteční se 3 dny v Dobříši a na odpoledne velikonočního pondělí se plánuje zvláštní pomlázkový běh v hostivickém polesí.

Obhájíme?! To se uvidí v úterý 10.května na krajském přeboru škol. Vloni získala děcka bronzový pohár ve středočeském kraji a krásné 5.místo v Praze. Podaří se nám tyto pozice udržet? V tomto roce bude možné postavit pouze družstva o 5 dětech. Některá dáme dohromady snadno, pro některá resp. jejich doplnění budeme dělat nábor ve školách. Už máte rozmyšleno, kdo bych chtěl ve družstvech statovat? Neváhejte nám dát vědět!

Neprostou premiérou bude pak ve středu 1.čevna odpoledne závod pro mládež a zážitková orientace pro veřejnost v Hostivici. Akce bude zařazena do prestižního Pražského poháru žactva. Děti zde budou mít skvělou příležitost porovnat síly s rozsáhlým startovním polem vrstevníků. K pořádání akce budeme pak potřebovat pomoc opravdu od každého.

Klacky Open se uskuteční ve středu 22.června – žákovské a firemní štafety. Vloni jsme postavili jednu dětskou a jednou dospěláckou štafetu. Letos bude podle všeho akci pořádat Kladno, tedy bude pravděpodobně blízko nás a nic tedy nebrání tomu, aby se přihlásilo více lidí. Štafety jsou vždy velmi atraktivní součástí orienťáku.

Létu budou vévodit hlavně OOCup ve Slovinsku a Pěkné prázdniny, jež se letos uskuteční na dohled od Pantheonu na Malé skále.

Po loňských zkušenostech bych byl velmi rád, pokud by se nám podařilo opět postavit štafetu a družstvo na mistrovství ČR. To se odehraje 8.-9.října v okolí Nového Boru ve velmi atraktivních terénech. Seženeme konečně do štafety holku od 35 let z našich řad? A co pánové – sestaví druhou chlapskou štafetu?

To je jen krátký výtah z toho nejzajímavějšího. Další pestré akce jsou nebo se objeví v kalendáři. Plánujeme navázat na tréninky během týdne. Také jsem si říkal, že trénovat na úplných mapách je nuda…

Bez vaší podpory toto nepůjde a těm kdo přiloží ruku k organizaci, patří vřelý dík!