Načítám Akce

« Všechny Akce

  • akce již proběhla.

Den za obnovu lesa

16.10.2021

Lesy České republiky, s. p., LZ Konopiště vás zvou na druhý Den za obnovu lesa. Je to den, který nás znovu spojí v úsilí čelit mimořádné kalamitě v našich lesích tím, že společně tento den budeme opět po roce pokračovat ve výsadbě nových lesů, které budou růst po další generace.

Přijďte nás i se svými blízkými podpořit v Den za obnovu lesa. Kromě výsadby sazenic si můžete vyzkoušet i lesnické dovednosti, prověřit si své znalosti a v příjemném prostředí se také určitě dobře pobavíte. Rádi bychom upozornili, že osoby mladší 15 let mohou sázení a další práce v lese provádět jen se souhlasem zákonného zástupce.

Spolu s našimi lesníky i známými osobnostmi z našeho regionu přidáte svůj stromek ke společnému úsilí nazvanému Sázíme lesy nové generace.

Lokalita se nachází 1 km od Benešova u Prahy.

Pro náš klub jsme zarezervovali konkrétní místo: U zámečku III (Černý les, linie C). Máme k dispozici na sázení 2 časová okna, celkem 1 hodina. ODCHOD z místa srazu je v 10 hodin. To znamená, že v 10h nastupujeme do autobusu a odjíždíme – na nikoho bohužel nelze čekat. Na místo sázení nás poveze kousek autobus (bus 1) a pak půjdeme asi 500 m pěšky. S sebou běžné vybavení do lesa, doporučuji pracovní rukavice. Sází se po dvojicích – mládež nechť vytvoří vždy dvojici s dospělým nebo starším borcem.

POZOR – na místě srazu na Konopišti bude pravděpodobně nutné před odchodem řešit bezinfekčnost. Na místo srazu na zámeckém parkovišti na Konopišti doporučuji přijet alespoň 30-60 min předem. Počítejte také s tím, že doprava kolem Benešova s oblibou houstne a můžete strávit nějaký čas v zácpě.

Prosím, foťte – potřebujeme obrázky na web a Instagram. Na svých postech na IG nezapomeňte prosím označit náš klub a Lesy ČR.

Vedoucí výpravy: HonzaM

Body pro mládež: 150 b.

Podrobnosti

Datum:
16.10.2021
Webová stránka:
https://www.sazimelesynovegenerace.cz/den-za-obnovu-lesa/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *