Expecto Patronum!

27 Led

Stejně jako každý rok, tak i letos se uskuteční přebor škol v orientačním běhu. Pro naši oblast to bude konkrétně ve čtvrtek 11.5. a plánovaným místem je Praha-Řepy. To je pro mě o to větší záhadou, že pořadatel uvádí jako místo akce lesopark a jako člověk, který v Řepách pár let bydlel, si kladu otázku, kde tam asi nějaký lesopark je. Ovšem pro nás to je z pohledu dopravy a vzdálenosti každopádně velmi příhodné místo.

V předchozích letech měla každá část naší poměrně velké výpravy ze všech škol svého patrona z řad rodičů. Jedna škola nám dokonce vždy „zapůjčí“ pro své děti dozor z řad učitelů. V roce 2017 bude naše výprava oslabená, jelikož velká část těch nejzkušenějších dětí bude tou dobou na škole v přírodě.

Letos naši výpravu budeme organizovat tak, že nejprve budeme hledat patrony jednotlivých škol, teprve pak budeme školní družstvo sestavovat. Proto prosím všechny zájemce a obětavce z řad rodičů, aby se jako patroni co nejdříve přihlásili. Úkolem patrona je zejména:

  • udělat na škole akci patřičnou propagaci,
  • zorganizovat školní družstvo,
  • komunikovat s rodiči přihlášených dětí a zvát je na příslušné tréninky,
  • vzít si patronát i nad vlastní školní výpravou 11.5. (ano, je třeba si vzít na tento den volno).

K dispozici máme zkušenosti z let minulých a mohu poskytnout i leták o akci. S organizací je třeba začít během února, aby se vše zavčasu stihlo.

Jedna odpověď na „Expecto Patronum!“

  1. Bohužel ten termín není ještě definitivní, je možné, že se pohne na úterý 9/5 kvůli pracovním povinostem některých pořadatelů…
    Aktivní lesopark Řepy je název užívaný radnicí Prahy 17…

Komentáře nejsou povoleny.