Hostivická orientace 10.března tentokrát i pro vozíčkáře

18 Úno

Neděle 10.3.2019 bude ve znamení další orientační akce, kde si pohyb s mapou v ruce může vyzkoušet také široká veřejnost.

Sprint v orientačním běhu znamená něco trochu jiného než v atletice – v orienťáku je sprint označení pro ty nejkratší tratě, jež se v tomto sportu staví. Hostivické sprintování je tedy totéž, jako byste řekli „krátké orientační tratě v Hostivici“. Po loňském úspěchu Hostivického sprintování, kdy jsme na startu viděli rekreační i špičkové sportovce, se dočká tato událost reprízy. A k dispozici budou jak závodní okruhy, tak také okruhy pro veřejnost, kam můžete kdokoli přijít a za drobné startovné si trať sami či ve skupince, pěšky či za běhu vyzkoušet.

Vůbec poprvé se u nás objeví také Trail-O, tedy speciální verze orientace pro vozíčkáře. Ti samozřejmě nezávodí na čas, ale spíše na přesné určování míst podle mapy. I tuto formu orientace si můžete přijít zkusit.

Na akci se můžete předem přihlásit přes náš mail, který nejdete v sekci Kontakty. Můžete přijít i bez přihlášení, stačí jen v určený čas přijít do hostivické sokolovny a tam si vyzvednout mapu. Detaily o přesném čase zahájení budou postupně zveřejňovány v sekci Kalendář akcí.