Jak dál s Czech O-Tour?

4 Pro

Letošní seriál závodů po stopách loňského mistrovství světa v orienťáku se konal pod názvem Czec O-Tour. V covidovém roce jsme byli ochuzeni o závody pro veřejnost konané společně s mistrovstvím světa, tedy byla letošní náplast zvlášť lákavá. Na konec jsme se i já nechal zlákat na první část seriálu – na městský orienťák v Terezíně. Osobně nemám městské orienťáky vůbec rád a to, co nás všechny v Terezíně čekalo, bylo velmi překvapivé – úžasné závody v nesmírně zajímavém prostředí pevnosti z 18. století. A to vlastně určilo tón pro celý seriál.

Druhý díl v Jizerkách obsahoval navíc noční orienťák. V noci byla pořádná zima. Ztuhlé údy jsme pak rozběhali v kamenitém terénu s vysokým převýšením. Orientace byla nečekaně složitá. To jsme ještě nevěděli, co nás čeká v posledním díle celé série, na Kokořínsku. Skály, skály a skály. A k tomu ještě těžké postupy, v neděli i delší tratě.

Po celou dobu seriálu nám velmi přálo počasí. Skvělá organizace a vědomí, že se tu rok před námi ve stejných místech proháněli ti nejlepší borci světa, to vše přispělo k nezapomenutelnému zážitku z celé akce. Seriál se také prolínal celou sezónou. Když se pořadatelé v dotazníku ptali, jestli mají seriál další rok opakovat, odpověděl jsem, že ne. Jedinečností byla jak místa konání, tak také skutečnost, že jsme šli přesně ve stopách mistrovství světa.

Jenže Czech O-Tour se v roce 2023 opakovat bude. Místa konání mi nakonec nedají spát a těším se.

  1. jarní etapy po stopách JWOC 2023 na Plzeňsku,
  2. letní návrt na Kokořínsko,
  3. podzimní zážitky v unikátních terénech kolem Boubína.

Od 1. prosince se můžete přihlašovat na celý seriál za adventní cenu!