Kam mimo sezónu za orienťákem

15 Lis

Zimní měsíce bývají časem orienťáckého odpočinku. Sem tam někdo zorganizuje LOB, ale s ohledem na celkové oteplování je sníh spíše zajímavou výjimkou, než něčím, na co lze spoléhat. Navíc není od věci si od orientace odpočinout a o to víc se pak těšit na jaro, kdy zase vypukne klasická sezóna. Tady je několik tipů pro ty, kde nechtějí úplně vypadnout z tempa i v mimo sezónním čase.

Night Orienteering Tour. Série nočních akcí organizovaná Jirkou Vebrem na jihu Čech. První etapa již proběhla, ale můžete stihnout ty další. Následující dvě se konají v Sezimově Ústí, z Hostivice vlakem necelé 3 hodinky jízdy.

https://night.vebr-sport.cz/terminovka

Pražská zimní liga je dnes už klasikou. Jde o sérii tréninků a dalších zábavných akcí v Praze a okolí. Následující akce je naplánovaná na 4.12. a její název Čertoviny láká k účasti. Najdete tady ale také zaručené klasiky jako například Večerník Praha.

https://sk-praga.cz/pzl/Pzl2023/index.html

Z kategorie nočních orienťáků se bude počátkem roku 2024 také konat Night Adventure Orienteering. Jde o nočák pravděpodobně spíše na pláncích než na klasických mapách.

https://night.mybefit.cz/

Dozajista bude dost dalších akcí, tak neváhejte a dejte ostatním vědět, co se děje v okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *