Nedělní trénink v Říčanech

13 Led
Dnes jsme absolvovali nedělní trénink v Říčanech , kde bylo na výběr ze tří tras.
Ta první a nejkratší měla sedm kontrol. Třeba Kajda jí běžel a říká “Byla tak středně obtížná. Ani moc lehká ani moc těžká. Bylo to spíše po cestách, ale tentokrát to nebyla žádná výhoda protože byly plné bahna. Dobré bylo že to bylo poblíž domů, takže jsem měl dobré orientační body. Na jednom místě se objevil hodně velký kopec, který byl plný bahna, takže bylo velice obtížné ho zdolat.”
Ta druhá byla střední, měla jedenáct kontrol a běžela jsem ji i já. Přišla mi celkem normální, možná trochu těžší. Po cestách to moc nešlo, až na pár výjímek. Dvakrát jsem přecházela vodu na zdánlivě nemožných místech, ale pomohla jsem si klacky a kameny ve vodě. Několikrát jsem se pokoušela vylézt na prudké kopce a to bylo taky dost obtížné kvůli bahnitému terénu. Něco vylezete, podklouzne vám moha a jste zas dole. Nakonec jsem dorazila živá a nejspíš i zdravá do cíle.
A nakonec ta třetí, nejtěžší. Tu běžel například Pepa a jeho názor je tady: “Kontroly dobrý, nakonec jsem našel všechny, i když mám pocit, že některé byly zakresleny trochu jinde, než ve skutečnosti byly. Terén vcelku náročný, to bylo dáno delšími přeběhy na kluzkém podkladu. Myslím si, že to mohlo být trochu uzpůsobeno klimatickym podmínkám. Největší problém jsem měl s mapou, která asi nebyla úplně aktuální, protože spoustu objektů nesedělo – oplocenky, vodoteče,… Ale na to, že jsem uběhl 9km jsem asi držel 11min/km a to mě potěšilo.”
Po tréninku jsme zajeli jako vždy do cukrárny Stáňa (vřele doporučuji) a pak už domů.
Hanka