Orientace v přírodě

21 Zář

Stejnojmennou akci pro veřejnost jsme připravili 20.září. Na zájemce čekala velmi jednoduchá ukázka orientačního sportu v okolí hostivických rybníků na zbrusu nové speciální mapě určené pro orientační běh. Mapa je totiž velmi podrobná a kromě cest a různých porostů v lese ukazuje i na detailní črty v terénu jako jsou jámy, vodoteče i drobné lesní pěšiny.

Ani pozdně letní přeháňka nedokázala odradit téměř stovku zájemců. Ti se vydali na jednoduchou trasu vhodnou pro děti i dospělé, kde procházeli jednotlivými kontrolními stanovišti. Čas se na trase měřil spíše pro zábavu, nicméně někteří nováčci byli dokonce tak úspěšní, že dosáhli lepšího času než mnozí nadšenci z místního orientačního oddílu (viz výsledky v příloze). Kromě pěkného sportovního zážitku čekala na účastníky v cíli malá odměna. Největší odměnou byl nicméně pohyb na čerstvém vzduchu a zajímavé zpříjemnění sobotního odpoledne.

Díky za podporu a pomoc při akci „Orientace v přírodě“ patří všem dobrovolníkům, Sokolu, ASPV, obci, Lesům ČR a Mladé frontě.

Výsledky všech účastníků naleznete v této příloze.