Plní se nám kalendář

31 Led

Zatímco jsme před pár lety touto dobou trpěli prázdnotou, co se týče dat konání závodů a různých jiných akcí, tak od té doby se toho hodně zlepšilo a orientační a další akce se plánují hooodně dopředu. To je skvělé hlavně pro ty z nás, kteří mají rádi vše připravené raději zbytečně včas než o minutu pozdě. Od loňského roku se také potýkáme s trendem, kdy mnohem více lidí cestuje po Česku a zároveň si více lidí zjevně pronajímá bydlení v bytech, chalupách a penzionech. Tím pádem je nutné dělat rezervace s ještě větším předstihem, než by se zdálo i zavilému pesimistovi. Příkladem budiž chalupa, kde budeme bydlet o říjnových štafetách, kterou máme zarezervovanou už pár týdnů. Na druhou stranu se nám nepodařilo sehnat společné bydlení pro Pěkné prázdniny – ubytovací kapacity jsou nyní hodně plné, takže v době, kdy nevíme, jestli se na PP dostaneme, je třeba udělat rezervaci. Taky si říkám, jestli už nerezervovat PP2019…?

V letošním kalendáři máme několik novinek. První z nich už je vlastně v provozu – tréninky v klubovně. Jsou důsledkem toho, že nemůžeme sehnat na zimu žádnou tělocvičnu. Cílem tréninků v klubovně je hlavně spolupráce. Musím z dosavadního průběhu těchto akcí uznat, že navazování spolupráce je dost problematické a půjde asi o hodně dlouhý proces. Leč jak víme z tajné přednášky pro děti, je to jedna z klíčových okolností sportovního i jiného úspěchu.

Další novinkou je zařazení několika běžeckých akcí RunCzech. Z našeho pohledu jde vlastně o zábavnou společnou akci v době, kdy není nic dalšího v programu. V únoru nás čeká Valentýnský běh, kam doporučuji všem se přihlásit a prohnat v předjaří nožičky ve Stromovce.

V našem kalendáři najdete také některé orientační akce z jiných oblastí jež je oblast středočeská. Je to hlavně z toho důvodu, abychom poznali jiné terény a také klidnější prostředí závodů v jiných a ne tak exponovaných oblastech. Pokud se sejde na závodech Praha a Středočeský kraj, dosahuje počet účastníků tisícovky a najít v tomto mumraji klid, není leckdy jednoduché. Naopak zařazené celostátní závody žebříčku B jsou v kalendáři kvůli nasátí velké závodní atmosféry a zjištění, že i velké závody probíhají vlastně stejně jako ty menší. Podzimní mistrovství štafet jek pak spíše společensko-přátelskou událostí.

Nesmíme zapomenout na cyklistiku. Zatím je v kalendáři několik klasických akcí na horských kolech. Orienťáků MTBO máme zařazeno zatím méně, ale to by se mělo časem zlepšit. Pokud jde o zářijový cyklokemp, tak místo jeho konání je v tuto chvíli zahaleno hustou mlhou, velmi hustou.

Ještě bych se chtěl zmínit krátce o anketě, jaká akce se vám líbila a jaká ne. Těžko říci, co si s vašich reakcí vzít – asi snad, že se každému líbí něco jiného. A možná, že větší oblibu mají vícedenní společné akce. Tak uvidíme, jak se nám to podaří letos naplnit.