Výsledky – vlahý nočník

21 Bře

Byl vlahý večer, první trénink, byl orientace čas… chtělo by se říci slovy lyrika. Jen ta tma ne a ne přijít, ale nakonec jsme se dočkali našeho nočníku (nočního orienťáku). Na jaře by se měla zapojit hlavně vytrvalostní složka a s tím pomalu připomínat mapu. My jsme to dnes udělali přesně naopak – tratě byly velmi krátké a velmi těžké.

Své již naznačila azimutová rozcvička, jež na zcela slepé mapě vytýčila kraťounkou trať. Tajemství bylo jednoduché – zorientovat se podle jedničky (tedy čísla 1 napsaného u první kontroly), což plus minus zvládla většina, dále podle cesty na první kontrolu odhadnout měřítko, což asi téměř všichni zanedbali, a pak podle toho odhadnout vzdálenost na dvojku a nenechat se zmást nastraženou falešnou kontrolou, což nezvládl napoprvé téměř nikdo. Na druhý pokus to došlo málokomu. No, aspoň jsme se pořádně rozcvičili. Nebojte, něco podobného budeme cvičit na soustředění a na některém dalším tréninku.

Pak jsme měli vlastní nočník, kde bylo k dispozici celkem 7 tratí. Ano, správně jste uhodli, většina protiběžných. Všem jsem se snažil zopakovat hlavní zásady pohybu v noci: (a) důsledně se orientovat podle buzoly a (b) všímat si hlavně výrazných orientačních prvků. Trénink za tmy je úžasný, orientace se tu skvěle procvičí. Škoda, že to nemůžeme dělat častěji. Myslím si, že největším frajerem tréninku byl Vláďa, vždy kdo jiný, než ten největší borec zvládne noční orienťák bez světla.

Trať byla postavená tak, že na některých místech byly schválně křížené tratě tak, aby účastníky lákaly chybné kontroly. Kódy kontrol nikdo neměl, jen ti na trati A, tedy bylo potřeba se důsledně orientovat podle mapy. K tomu byla většina kontrol zašitých. Leč těmito chytáky se nechal zmást málokdo.

Zatím máme výsledky s celkovými časy. Pokud se nám podaří vytáhnout ještě mezičasy na kontrole 35, tak výsledky během týdne doplním. Velký dík patří Pepovi za testování elektroniky.

Výsledky: NOB trénink 170321_výsledky