Závody na konci podzimní sezony

3 Lis

Podzimní běhání jsme zakončili dvojzávodem pořádaným Kamenicí a Slaným.

O víkendu 18. A 19. října jsme se za slunečného počasí vydali směr Kamenice. Sobotní klasická trať se běžela u obce Sulice a tratě nám na ní postavil náš odchovanec Vojta. A nutno říci, že čas, který stavbě věnoval, byl na postupech vidět. Možné volby a v postupu málo cest, dávalo možnost k vymýšlení různých postupů. Na dětské tratě vyrazilo tentokráte více závodníků než na veteránské a nutno říci, že se děti snažily. Hanka šla sama a dosáhla 9. místa z 22 závodnic. Filip, Sára, Honza a Kája se vydali na HDR a rodiče měli kolikrát co dělat, aby jim stačili. Nejrychlejší byl Filip na 18. místě, když za vítězem zaostal necelých 13 minut.

Na nedělní krátkou trať se nás vypravilo ještě víc než v sobotu – celkem 12. V terénu bohatém na skalky a terénní tvary dosáhla velkého úspěchu Sára, která kategorii D10L vyhrála. Na linii se ve výsledcích za sebe porovnali Honza, Vojta, Filip a Míša. Byli i tací, kteří si stěžovali, že je rodiče zdržovali. Dospělým se docela dařilo, svůj první závod si zaběhl i Honza na P3 a dorazil spokojen.

V sobotu 1.11. jsme se vydali na mapu Ostrov do Mšece u Slaného. Ranní mlha se rozplynula a sluníčko nám krásně svítilo a tak jsme se hezky proběhli. Michal a Martin s sebou vzali sestřenici a na HDR se umístili uprostřed startovního pole. Na HDR se snažili si cestu zkracovat, ale v listnatém lese plném cestiček, nebylo snadné vybrat tu správnou.

Lenka K. (foto: Marta)