Aplikace: StartClock

7 Říj

Velmi jednoduchá a levná aplikace, kterou používám na iPhone už asi 2 roky. Tehdy jsem ji koupil na iTunes. Vzhledem k její jednoduchosti není vlastně nic moc o čem psát. Na druhou stranu – proč se zmiňuju až po dvou letech? Nedávno totiž vyšla aktualizace, jež odstranila jeden zásadní problém a to malou hlasitost startovních hodin.

Ale popořadě… Appka vám umožní vlastně základní funkci startovních hodin. Můžete si volit zobrazení z klasického HH:mm,ss až po pouhé zobrazení jedné z položek, tedy jen hodin (to nevím, k čemu je), minut (pro orienťák asi nejpraktičtější, aspoň já to používám nejčastěji) či pouze sekund. Nevýhodou je, že po ukončení aplikace se nastaví zobrazení zpět do výchozího. Škoda také, že chybí zobrazení mm,ss .

Frekvence startovního signálu se dá regulovat v minutách. Zatím jsem používal pouze jednominutový interval.

Aplikace je fajn pomocník při tréninku, kdy můžete někam dát telefon jako startovní hodiny s tím, že pokud telefon nikdo neukradne, sportovci se mohou podle hodin startovat sami. A jak jsem se mohl přesvědčit, i tohle je třeba trénovat, jelikož ne všichni start v ten správný čas zvládnou.