Bronzový pohár z veslařské loděnice

13 Kvě

přebor škol 2015 pohárO spolužácích jsme toho již slyšeli hodně. A hodně toho prý spolu dokáží, otázka je samozřejmě, jaké zaměření a kvalitu společná aktivita má. Další otazník vyvolá veslařská loděnice – o orienťáku na lodích se moc nemluví, resp. se o něm nemluví vůbec, byť možná i tato forma lesního sportu někde existuje.

V úterý 12.května se chuchelská loděnice zaplnila malými a většími orientačními nadšenci – zkušenými harcovníky i naprostými začátečníky, z nichž mnozí viděli ten den mapu pro orientační běh poprvé a museli absolvovat alespoň základní výklad o tom, co jaká barva a značka na mapě znamená, jak vypadá kontrolní stojan s kleštěmi a jak se vlastně podle čísla pozná právě ta moje správná kontrola. To vše doplněné vskutku vydařeným počasím, jež bylo možné bez nadsázky počítat letos mezi první plnohodnotné letní dny.

Krajský přebor škol v orientačním běhu toho dne odolával návalu rekordních čtyřech stovek účastníků, kdy počet zájemců v posledních letech roste vždy o nevídanou jednu čtvrtinu. Po vystoupání od vltavské loděnice směrem k místu startu a po průchodu místní překrásnou lesní minizoo se všichni vydali do lesa jak jinak než na klasický orientační běh. Vybraní závodníci a závodnice zde pak sbírali body do celkového krajského hodnocení škol.

Trasy byly přívětivé, s ohledem na nezkušenost mnohých účastníků poměrně jednoduché a zároveň zajímavé. Ti nejmladší měli možnost se držet fáborkované trati, kde však při znalosti mapy byla možnost si trasu mezi kontrolami užitečně zkrátit a tím si vylepšit čas. Nakonec všichni v pořádku dorazili do cíle a dobře si to užili. A nejen to, pobyt v lese za naši výpravu okořenili mezi velkou konkurencí v soutěži jednotlivců Adam stříbrnou medailí a Sára bronzovou. Pomyslnou medaili zaslouží také všichni rodiče, kteří nelitovali dovolené a rádi její část dali na oltář dětského sportu a zábavy.

Náš klub organizoval na přebor týmy ze dvou škol. V celkovém hodnocení pražských škol získala  ZŠ Pod Marjánkou v kategorii těch nejmladších krásné páté místo. V soutěži škol středočeských vybojovala pak ZŠ Hostivice bronzový pohár. Jej soutěžní družstvo tvořili až na jednu výjimku spolužáci z jediné třídy.

2 odpovědi na “Bronzový pohár z veslařské loděnice

  1. Pozor! laskaví kanoisté z USK Praha, kteří nám zapůjčili pozemek u loděnice by se mohli trochu namíchnout, kdyby zjistili, že si pletete s couvajícími veslaři:) Na rozdíl od nich mají pádla a jezdí čelem k cíli v kanoi nebo kajaku.

  2. Ajaj, tak to se omlouvám. Do našeho vesnického plátku už jsem poslal správnou verzi. Trenérovi veslařů, co tam právě na Vltavě trénovali, jsem docela záviděl – jezdil tam pohodlně na motorové lodi, zatímco svěřenci makali.

Komentáře nejsou povoleny.