Sejdeme se na Hubertce

13 Kvě

obrázekLoňská vydařená akce na singltrecích zavdala důvod k mnoha nápadům se na tato místě vrátit dříve než za rok. Konec konců, proč ne. Místo to je překrásné a cyklistické zážitkové jednosměrky jsou už předem zárukou velké zábavy. Když k tomu připočteme ještě místní klobásky na grilu, není nač čekat a je třeba vyrazit.

Naše výprava se skládala nakonec jen z těch nejodolnějších, tedy z Honzy a Honzy. Předem bylo avizováno, že půjde o akci pro pokročilé, jejímž cílem bylo hlavně otestovat aktuální stav stezek na straně pod Smrkem, kam jsme se vloni dostali jen velmi částečně.

Sám nevím, zda-li je dobře nebo špatně, že nás Asfaltová agónie čekala velmi krátce po výjezdu z centra u Kyselky, kde bylo tentokrát pro naši minivýpravu výchozí místo. Jde o název úseku, jež je nutné vyjet, abychom se pak mohli velmi dlouho kochat pravými výhodami singltreků. Jde o asi 1 km dlouhý a únavně souvislý kopec. Ovšem poté čeká milovníky jednostopé jízdy mnoho kilometrů na stezkách prakticky jen po rovině nebo s kopce.

Takto jsme svištěli až k vyhlídce Hejnické Madony jen pár set metrů od Lázní Libverda. Cestou jsme pozdravili Hubertku, praktickou to osvěžovnu postavenou v srdci polesí pod horou Smrk nabízející základní ingredience první pomoci znaveným poutníkům – polévku, párky a pití. Černá trasa od Hubertky k Madoně je vůbec úžasným zážitkem zahrnujícím krásný bukový les, skalky, pojezdy kolem kamenů i téměř nekonečný sjezd mladým lesíkem nad lázněmi. Vyhlídka samotná s překrásným posezeným vytesaným z jednoho kmene stromu.

Jenže co se najelo s kopce, je třeba vystoupat. Už samotné názvy úseků jako Hřbitovní, Táhlá nebo Stoupavá dávají vědět, že tady nebude asi žádný metr zadarmo. Je tu sice pár úseků hodně vzhůru, nicméně není to zas taková hrůza, co by se nedala odšlapat. Relativně rychle jsme zase na standardních úsecích a řítíme se kolem Obřího sudu zpět ke Kyselce.

Hurá! Klobása! Víc než zasloužená odměna nás nemine. A co dál? Že by nám chyběla Asfaltová agónie? No samozřejmě – ještě si před ní střihneme Rapický okruh, abychom nevyšli ze cviku, a po výjezdu na kopec, který se za ten den notně zvětšil, už jen dojíždíme krásné sjezdové stezky, jež jsme nestihli v dopolední části. Řeknu vám, takový Silbergründl nebo Bystrou vodou, to jsou skvělé cyklistické kousky slibující vrcholný cyklistický zážitek!

Den končí v hospodě U všech andělů, pěkné, jednoduché posezení, slušné jídlo, milá obsluha. Sem zase pojedeme. Kdo nemá v kalendáři již poznamenaný letošní Singltrek Camp na 4.-6.září, nechť tak spěšně učiní. Sejdeme se v Novém Městě, ale…