OB – májové štafety

4 Kvě

stafety

Štafety byly vždy velká zábava! Jednou z výhod je, že k medaili vedla přímější cesta přes vyrovnaný výkon členů štafety a už ne tak přes špičkové výkony některých jedinců. Musí se zkrátka sejít víc stabilních faktorů dohromady. Své by o tom mohli ostatně vyprávět například účastníci mistrovství světa, které se před časem odehrálo v okolí Hradce Králové – česká štafeta tam doběhla třetí a nakonec získala zlato. Čím to? Jedna ze štafet měla oraženou špatnou kontrolu (nezkontrolovali si číslo) a další pohořela na tom, že jednu kontrolu těsně před cílem vynechala. Inu, i u těch nejlepších se stávají chyby.

My si uděláme své vlastní štafety. Aby to mělo spád a bylo to ještě zajímavější, budou štafety pouze dvoučlenné (normálně mají členy 3). Uděláme si následující kategorie:

HDR – rodiče s dětmi,

DH10 – děcka samostatně (pokud nejde o úplné začátečníky, měla by děcka od 8 let startovat v této kategorii),

DH21 – dospěláci samostatně.

Sraz bude v neděli 17.5. v 9:46 u jižního vchodu obory Hvězda (je to poblíž ulice Za Oborou). Hromadný start, který není radno propást, bude kolem 10h. Přihlášky mi prosím posílejte do středy 13.5. – potřebuju vědět počet účastníků předem kvůli přípravě map. Do štafet se můžete týmovat sami už v přihláškách nebo až na místě.

Akce je vhodná i pro začátečníky. Obora Hvězda má tu výhodu, že je celá oplocená, takže úplně ztratit se zde dá velmi obtížně.

Kdo není začátečník a neuhradil příspěvky, může se zúčastnit za příspěvek na náklady ve výši 40 Kč. Akce je bodovaná. Mimochodem, děti o stavu bodovací soutěže moc neví, tak jim to můžete čas od času bez obav odtajnit.