Čekání v Bezděkově

26 Říj

Horní Bezděkov nás tento víkend přivítal známými terény, kde jsme již v minulosti měli pár pěkných tréninků. Klasický český les místy hodně zarostlý se tu mísí s velmi kamenitým, zahnutým a rozsáhlým pahorkem. V minulosti zde snad bývala PVOS, dnes volně přístupný les s hezkou mapou.

Toho dne jsme měli v terénu na naše poměry pěknou řádku závodníků, dokonce se zdá, že jsme měli zase po delší době víc samostatně startujících dospělých než dětí. A den přinesl chválu hned několika závodníkům. Například Adam šel prvně klasickou trať a zvládl ji velmi dobře. Martin zazářil na linii a konec konců to pro něj byl závod, jímž překročil dostatek bodů k získání plyšáka, jež k němu hned doputoval. I v kategorii dospěláků se nám klubou další talenty a jsme rádi, že budeme mít koho vybírat do štafet.

Závod to byl pěkný, ke startu a do cíle to bylo blízko, počasí na podzim a běh víc něž přijatelné.

Odpoledne plné čekání to bylo pro některé z nás, co si na průběžné výsledkové listině stáli hodně vysoko. Tak třeba Monika byla na druhém místě, jenže tou dobou byly na výsledkové listině jen 4 holky a dalších 19 v lese. Takže čekala a čekala, jak se to vyvine… Co myslíte, zůstalo jí nakonec stříbro? Bohužel nezůstalo. Odskočila si na závod ve stavu, kdy se rozhodovalo, jestli bude marodit nebo ne a to se mohlo podepsat i na výkonu. Po doběhnutí všech ostatních si ze závodů odnesla bronz. Gratulujeme!

Výsledky:

3. Monika (D10L)

7. Michal (HDR)

8. Martin (H10L)

8. Katka (P)

9. Lenka (D45)

9. Pavel (H45)

12. Martin (H55)

14. Hanka (D10)

22. Martina (D45)

26. Radek (P)

31. Adam (H10)

31. Kája (HDR)

35. Lucka (D21L)

59 Marek (HDR)

Čtenář by si snad mohl myslet, že třeba Marek nedopadl nejlépe, leč opak je pravdou – v jeho kategorii bylo totiž kolem stovky závodníků.