Jako spiderman

8 Říj

První říjnový víkend opět nezklamal – sice nebylo tak intenzivní léto jako vloni, ale i tak se počasí v okolí Velkého Rybníku poblíž Ostrova nad Ohří snažilo, seč mohlo. Aspoň se nám lépe běhalo.

Výprava našeho klubu nám oproti loňsku narostla na více jak dvojnásobek. To je holt kouzlo malých čísel, na dvojnásobek (v tomto případě konkrétně ze 4 na 9) se dostanete snadno. Horší to bude, až nás bude jezdit třeba 20. Tradiční místo konání, tradiční, pěkný český les tu a tam zpestřený skalkami a tradiční příjemná rodinná atmosféra závodu, kde se sešly na dvě stovky orientačních příznivců.

Sobota nám nabídla rovný terén a jednodušší tratě. Zato neděle byla orientačně o poznání náročnější a pohyb v členitějším terénu a prostoru hojně prodchnutém průseky vyžadoval soustavnou práci s mapou. Naši účastníci zabodovali překvapivě dobře – každý z nich si domů odvezl alespoň jedno místo v první desítce, což je skvělé.

Neděle tradičně vyústila v návštěvu lanového parku na Plešivci. Zde si děcka mohla vyzkoušet různé překážky a například na pavoučí síti si zkusit, jaké to má spiderman.  Návštěva Ježíška na Božím Daru pak byla tečkou za vydařeným víkendem.