Jdi na závody a vyhraj!

13 Úno

Vypadá to jako pobídka k úspěšnému závodu a postupu na samotný vrchol bedny, že? Zkušenější však vědí, že to je naše klubová soutěž pro děti. Cílem je účast na oficiálních závodech v orienťáku registrovaných u ČSOS. Jedná se prakticky o všechny orientační akce, které nejsou tréninkem.

Pravidla jsou analogická jako vloni, tedy:

  1. Zařazená jsou automaticky všechna děcka, která se zúčastní alespoň jedné oficiální orientační akce registrované svazem orientačních sportů (ČSOS).
  2. Cenu získá děcko, které se během roku 2016 zúčastní alespoň: (i) 10 oficiálních závodů v kategorii HDR nebo (ii) alespoň 7 oficiálních závodů v jiných kategoriích.
  3. Soutěž platí do vyčerpání zásob nebo do konce roku 2016. Na odměnu není žádný nárok. Soutěž může být kdykoli ukončena nebo zrušena. Dítě je osoba do 17 let věku (včetně).

Jinými slovy: za účast v kategorii HDR dostanou děti 1 bod a za účast v jiné kategorii 1,5 bodu. Při dosažení 10 bodů dostane mládežník cenu. Letos soutěžíme o sportovní lahev.

Vloni se pár dětem málem podařilo nasbírat dvojnásobek bodů nutných pro získání ceny, tedy jsem se ocitl terčem dotazů, jestli lze získat takto ceny dvě. Pokud budeme mít tou dobou dost odměn v zásobách, tak ano.

Stav soutěže můžete průběžně sledovat na našem webu. Jen připomínám, že paralelně běží v rámci školního roku bodovací soutěž, kde se sbírají body za účast na orientačních akcích včetně tréninků.