Obhájíme?!

7 Úno

Byl krásný květnový den, slunce pálilo a někteří se vzdor pozdnímu jaru opalovali. V chuchelské loděnici se to hemžilo dětmi ze základních a středních škol. Družstvo složené až na výjimku ze spolužáků z jediné třídy hostivické základní školy, získává bronzový pohár na přeboru škol v orientačním běhu. A další družstvo ze školy Pod Marjánkou získává krásné páté místo, přestože je –opět až na výjimku – složené z nováčků, kteří vidí mapu na orientační sport poprvé v životě.

Obhájit pěkné umístění je vždy těžší než jej poprvé získat, to vám potvrdí většina sportovců. Na letošní přebor škol, jež se plánuje na 10.května, se tedy musíme náležitě připravit. Na doplnění našich družstev čítajících vždy 5 dětí, hledáme posily – kluky a především holky z 1.-5. tříd základních škol. Družstva vždy startují za konkrétní školu. Na přeboru škol běží všichni samostatně orientační závod, přičemž v rámci družstva se počítá výsledek nejlepších dvou a ten pak jde do celkového bodování.

Pro účastníky přeboru plánujeme několik tréninků, aby si děti mohly osvojit práci s mapou a další taje orientačního sportu. Zároveň to bude skvělá příležitost se skamarádit se spolubojovníky, provětrat se na čerstvém vzduchu a prožít malé dobrodružství v lese, který je naší oblíbenou tělocvičnou.

Prosím, kontaktujte mě co nejdříve, kdo se přeboru zúčastní. Přebor se koná 10.5. Zatím plánujeme sestavit družstva ze ZŠ Hostivice a ZŠ Pod Marjánkou, což se samozřejmě může ještě zěnit (rozšířit). Na školách budeme organizovat malou osvětu pro doplnění družstev na plný počet. Pomoc rodičů bude opět více než vítána!

V každé skupině bychom chtěli sestavit všechny družstva, tzn. klučičí i holčičí družstvo v kategorii 1.-3.tříd (linie) a obě družstva také v kategorii 4.-5.tříd. Pokud by byl náhodou zájem větší, než je počet volných míst v družstvech, bude pak další šance na žákovských štafetách.