Mezi zámkem a pekelným hradištěm

16 Čvn

Víkend patřil dalším závodům krajského formátu, jež se tentokráte konaly u Rokycan. Zajímavé je pozorovat, jak v naší automobilové době klesá počet účastníků s rostoucí vzdáleností od Prahy. I tak jich tady byly velmi slušné 4 stovky.

Náš klub směřoval vzhledem k pátečnímu mecheche s vyhlášením bodovací soutěže účast hlavně na neděli, i když někteří odolní jedinci statečně reprezentovali náš klub i v sobotu. Terén byl velmi zajímavý a poněkud netradiční – představte si čerta, který na jednom místě zvícím několik kilometrů čtverečních rozsype haldy štěrku s velikostí kamenů od pár desítek centrimetrů až po několik metrů. Časem na takovém místě vyroste les. A to byl právě náš závodní prostor. Vzpomínám si, že jsem kdysi viděl něco podobného snad u Nejdku (?) Každopádně  velmi zajímavý terén, který zvláště u těch vyšších kategorií komplikoval běh. Alespoň jsem měl dobrou výmluvu, že se svými volnými kotníky nemohu běžet (no, my všichni víme, že jsem ve skutečnosti nemohl moc běžet díky svému léta vypracovávanému břišnímu svalu).

Na jednom takovém kopci bývalo kdysi hradiště. Dnes je tu pěkný altánek, kolem něhož vedl jeden z možných postupů na delších tratích. Zajímavostí tratí mimochodem bylo, že některé obsahovaly smyčky. Dětské tratě samozřejmě nic takového neměly a vedly pěkně krásným přehledným lesem, to se zase nebojte.

Tož pěkný, orientačně náročnější závod v zajímavém terénu. V jednu chvíli jsem měl škrábajíce se do kamenitého kopce stejný dojem, jako mívají horolezci v Himálaji, když stoupají s mačkami a cepínem na strmou horu. Co chvíli hrozilo přepadnutí nazad.

Organizace klapala dobře. Moc pěkné bylo shromaždiště, jež se rozkládalo v bývalém zámeckém parku – místní zámek i s parkem totiž komunisti neváhali zplundrovat, nicméně i tak to je stále hezké místo a prostor pro hry a zábavu.

Jak jsem dopadl? Nebloudil jsem, pěkně to odsýpalo. Jenže ten běh – diskvalifikovali mě, protože jsem překročil časový limit. O 22 vteřin.

Naši kluboví reprezentanti se vedli moc dobře a to včetně nejmladšího účastníka, který trasu odvážně absolvoval v kočárku.

 

sobota

5. Pavel (H45L)

8. Martin (H55)

15. Martina (D45L)

 

neděle

3. Pavel (H45)

4. Hanka (D10L)

5. Martin (H55)

6. Lenka (D45)

12. Kája+Kubík (HDR)

15. Martina (D45)

26. HonzaM (H45)

P.S. Nakonec to s limitem bylo naštěstí jinak a disk jsem přeci jen nebyl. Sláva!