NOB – večerní azimutová hra

16 Lis

Rád bych vás pozval na večerní azimuťák, který se uskuteční v pátek 28.11. od 18:09 hodin. Sraz bude na hostivické vlakové zastávce Sadová (50.0750925°N, 14.2665647°E). Start bude intervalový, takže můžete přijít přibližně v rozpětí 18:09 – 18:40. POZOR v místě na vlak! Trasa tentokrát přes koleje nepovede.

Azimutová hra tkví v tom, že na první kontrola bude napsaný azimuth a tím se dostanete na kontrolu další. Tam bude zase jiný azimut, jímž se dostanete na následující kontrolu atd. atd. Na některých kontrolách budou navíc kleště a účastníci si je budou štípat do průkazech (podobně jako se to dělá na závodech čipem). Na startu bude zase výklad, takže pokud někdo není mistr světa v azimutu, nemusí se bát, vše se dozví na začátku. Doporučuji, aby školní mládež a dospěláci startovali samostatně.

S sebou si vezměte sportovní oblečení, čelovku nebo baterku, případně obojí, a buzolu. Kdo nemá buzolu, bude tentokrát stačit i elektronický či mechanický kopmpas, který umožňuje nastavení azimutu ve stupních (nikoli v radiánech).

V případě vytrvalého deště či jinak mimořádně mizerného počasí se akce překládá na jindy. Budu potřebovat asi 1-2 dobrovolníky na pomoc při stavbě trati, ti se mohou hlásit předem. Na start se lze dopravit i vlakem. Z hostivického nádraží to jede v 18:06. Zpět pak v 19:23. Na trati ale může být výluka.