Plno Překvapení, Žáci!

20 Čvn

Na webu se právě objevily výsledky Pražského poháru žactva, což je ne úplně přesný název pro sérii středečních závodů v Praze a okolí, jež se odehrává vždy v květnu a červnu. Účastní se jí mládež z Prahy a valné části Středočeského kraje – komu to vlastně čas a doprava dovolí, přijde sem. Ze strany našeho klubu nebývala akce v minulosti tolik populární, jenže letos mělo být hodně věcí jinak. Snad za to mohla skutečnost, že jsme sami pořádali jeden ze středečních závodů, nebo snad nabídka Lenky, že si vezme pár dětí na starost a na místo konání je dopraví… Kdo ví. Každopádně letos znamenalo z našeho pohledu PPŽ jedno překvapení za druhým, tady jsou některá z nich.

  1. Jednoznačně největším překvapením bylo, že se děcka PPŽ účastnila ve větší míře. Doposud se jednalo spíše o sporadické výkřiky do tmy. Zdá se, že svojí aktivitou inspirovaly hlavně Adélka, Justina a Kačka, které byly jednoznačně tahounkami celé akce.
  2. Dalším velkým překvapením byla silná účast holek, jež táhla bodové hodnocení celého klubu. Holek jsme měli vždycky velmi málo a kolikrát se nám jich zoufale nedostávalo. Letos to bylo v PPŽ přesně naopak.
  3. Poslední dva roky jsme toužili mít vlastní mapu v okolí naší vesnice. Nakonec se to bohatě splnilo a překvapením bylo, že jsme organizovali rovnou závod započítávaný právě do PPŽ. Díky patří všem, kdo pomohli s organizací.
  4. Po úvodním závodu jsme jako klub spočinuli na předposlední příčce. To samo o sobě překvapením nebylo – měli jsme příliš málo želízek v ohni. Želízka se ale rychle zahřála a to se odrazilo v nárůstu bodového ohodnocení, což náš klub nakonec vyneslo na 10.místo z 19.
  5. Snad největším individuálním překvapením byla Kačka, úplná začátečnice, která ale po celou dobu ve své kategorii aktivně sekundovala těm nejlepším.
  6. V desítkách se licence B ještě neuděluje, ta se dává až od dvanáctek. Nicméně se můžeme podívat na to, kdo by na béčko dosáhl, pokud by se tady béčko udělovalo – s velkou rezervou by to byla Justina. Jen o pár míst by pak béčko uniklo Kačce, Adamovi a Martinovi.
  7. Myslíte, že se nedá v PPŽ umístit ve dvou kategoriích? Že to jde nám ukázala Hanka, která se umístila jak v D10, tak v D12.

Všem účastníkům a hlavně pak účastnicím gratulujeme! Tady je výtah z celkových výsledků PPŽ 2016, k němuž je třeba dodat, že na tréninkových tratích srdnatě bojovalo také docela dost dospěláků. Do bodování se rovněž nezapočítávají liniové tratě, čímž jejich účastníci v závěrečných výsledcích nejsou.

JEDNOTLIVCI KLUBY
8. Justina (D10) 10. HCE
17. Kačka (D10)
17. Adam (H10)
22. Martin (H10)
31. Petruše (D14)
31. Monika (D12)
41. Hanka (D12)
50. Sára (D10)
54. Hanka (D10)
57. Jáchym (H12)