Máme Klacky a buzoly, hola, hola, hej – příště nemeškej!

24 Čvn

Než se dostanu k tomu, jak vyplnit léto (již mi někteří hlásili, že prázdniny jsou moc krátké, přičemž já mám spíš problém s krátkou dovolenou), zastavme se nejprve u dvou událostí konce června. První byla naše účast na „žábách“ nebo-li ŽB čili celostátních závodech žebříčku B v okolí Žihle. Jádro výpravy tradičně tvořila velká tlupa Černochů doplněná těmi více skalními příznivci orientace z našeho klubu. Mírně zvlněný terén s několika dosti podmáčenými a notně zarostlými pasážemi nabízel tu jednoduchý postup, tu složitou dohledávku. Účast na celostátních závodech je pro nás dobrá hned z několika důvodů – zažijeme na vlastní kůži atmosféru velké akce, srovnáme se s ostatními závodníky a máme možnost si proběhnout orientačně náročnější tratě. Pokud je tedy taková akce v našem okolí, je vhodné nemeškat a zúčastnit se jí. Mimochodem, tratě z těchto závodů jsou už nahrané v www.obpostupy.cz , tak si tam své postupy zadejte.

Další tradiční a poměrně velkou akcí bylo štafetové finále PPŽ – Klacky Open, jež se tentokrát konalo v Ďáblickém háji. Přiznám se, že jsem byl v tomto koutu Prahy poprvé a místní terén mě velmi překvapil – jak ukázaly výsledky, nebyl jsem jediný překvapený. Naštěstí pro většinu z nás neznamenalo překvapení totéž co být zaskočen. Ďáblický háj skrývá ve svých vrcholových a poměrně rozsáhlých pasážích nesmírně členitý terén skýtající změť jam, kamenů, prohlubní, lomečků a terénních změn rozličného druhu. Mapa byla hodně podrobná a při maximální pozornosti šly kontroly najít celkem dobře. Pořadatel měl na místě také dosti rozsáhlou strážní službu, tedy k mizení kontrol nedošlo.

Horko, těžko jsme dali dohromady 3 štafety a řekněme si to rovnou – mohli jsme jich sestavit mnohem více. Tedy prosím příště nemeškejme a hlasme se na akce bez obav a s příslušným předstihem. Štafety totiž patří mezi velmi oblíbené podniky – běh pro tým, pro štafetu je zkrátka něco jiného než běžet jen na sebe. Nejlépe zaběhly opět holky – Adélka, Justina, Katka a v dospělácích Péťa. Klobouk dolů, dámy. Ještě že za kluky zaběhl skvěle také Adam.

Nyní obraťme svoji pozornost směrem do letních prázdnin, kdy se konají obvykle vícedenní závody, mnohé z nich zajímavé či naprosto krásné.

  • Vysočina Cup (8.-10.7.) – třídenní závody v okolí pohádkové Telče. Akci vede PavelS. Je třeba se přihlásit co nejdříve.
  • Eduard (29.-31.7.) – třídenní závody nazvané podle dolu, kde za komunistů byli na nucených pracích muklové. Rovněž jde o název mapy z nedávného mistrovství republiky, která pokrývá unikátní terén bývalých dolů. Účast na akci je individuální. První termín přihlášek je 26.6.
  • OOCUP (27.-31.7.) – tradiční vícedenní závody ve slovinských Alpách. Vedoucí výpravy je Lenka, termín přihlášek 30.6.
  • KPŽ Šumavský MTB maraton (30.7.) – stejně jako vloni zařazujeme do kalendáře klasický maraton na horských kolech v oblasti Zadova. Ovšem nelekejte se, tady si na své přijde skutečně každý od děcek na odrážedlech až po borce na trati 50km. Každý se musí přihlásit sám přes web kolopro.cz .
  • Rumcajsovy míle (5.-7.8.) – tradiční závody na okraji Českého ráje, čtyři etapy ve třech dnech. Účast je individuální. První termín přihlášek je do 7.7.
  • Česká Kanada (10.-14.8.) – krásný terén a kraj! Řeknu vám, kdybych měl dost dovolené, sám bych sem jel. Z našeho týmu o účasti uvažuje Lucka, byť možná jen na část. Účast je tedy zatím individuální, druhý termín přihlášek je do 15.7.
  • Rio Lipno (8.-16.8.) – olympijský park, který bude termínově a více méně i sportovně kopírovat letní olympiádu. Bude možné si zde vyzkoušet různé sporty. Není třeba se přihlašovat. V úterý 9.8. proběhne zatím nespecifikovaná exhibice OB.
  • Pěkné prázdniny (19.-21.8.) – úžasné závody v unikátních skalních terénech Českého ráje. Termín přihlášek již vypršel a na tuto skvělou akci letos vyrazí z našeho klubu 16 závodníků.

Prázdniny v srpnu skončí, ale ne tak docela – my si je „prodlužujeme“ společnou cyklistickou klubovou akcí (2.-4.9.) spojenou s nocováním ve stanech. Letos se neuskuteční v Novém Města pod Smrkem, ale v novém…