Plnou parou do sezóny!

12 Bře

Jistě slyšíte ten lomoz – sezóna klepe na dveře! Tento víkend tu jsou Jarní skály (14.3.), tradiční to otvírák sezóny a tradičním místem konání u hradu Kost. Hrad je na své stáří skoro 800 let velmi zachovalý a impozantní. Závody představují jednu z mála šancí, jak si zasportovat v Českém ráji. Po našich loňských zkušenostech vás mohu ujistit, že i když z počátku bylo hodně sychravo, v lese jsme si to parádně užili. Na akci není liniová trať (dětská trať s fáborky), takže přicházejí v úvahu především kategorie HDR (rodiče s dětmi, tentokrát bez fáborků), P (dospělí začátečníci) nebo některá ze standardních kategorií. Po akci se můžete uchýlit třeba do místní vyhřáté hradní hospůdky, zastavit se v muzeu Škoda v Ml.Boleslavi nebo si to namířit do IQ Landie v Liberci. Kdo se nestihl přihlásit včas, má ještě šanci na výjimečnou dohlášku do pátku 13.3. 18hodin.

Pátek 20.3. využijeme na naši akci na slepé mapě. Půjde o jednu z posledních možností, jak si zasportovat za svitu baterek a čelovek. Jednoduchá tréninková trať bude v okolí vlakové zastávky Sadová, kde bude také start akce kolem 18:30 (start nebude hromadný, takže je možné v klidu přicházet asi do 19h). Trénink je vhodný samozřejmě i pro začátečníky.

V sobotu (21.3.) je noční orienťák na Přední Kopanině, tedy vskutku za humny. Blíží se nám letní čas, tedy je třeba s nočními orienťáky spěchat. Oficiální NOB (noční orientační běh) není pro ty nejmenší děti, běhá se až od 14 let. Nicméně pro dospěláky budou jak standardní kategorie, tak kategorie P (příchozí) pro dospělé začátečníky, v níž vám vřele doporučuji účast. Přihlášky prosím do 13.3.

Na stejné mapě pak bude v neděli (22.3.) klasický denní OB, kde už se může vyřádit celá rodina. Jde o skvělou příležitost, jak si závod může snadno vyzkoušet i úplný začátečník! K dispozici budou také kategorie HDR (rodiče s dětmi), DH10L (fáborkovaná trať pro děti), P (dospělí začátečníci) nebo T (standardně obtížná tréninková trať). Samozřejmě pak bude celá škála standardních kategorií. Přihlášky prosím do 13.3., výjimečně lze dohlásit na místě.

Další akce uvidíte průběžně v sekci s kalendářem na našem webu. Z novinek připravujeme štafety, pravděpodobně na nějaký ze svátků počátkem května. Jako nápad je tu také singltrek pro dospělé, kde by se projela trať na náš záříjový kemp. Pracujeme též na partnerství s jednou firmou ohledně slev na sportovní vybavení, tak nám držte palce.