Orienťácký MINI lyžák – reportáž

18 Bře

Druhý březnový týden a zároveň první víkend jarních prázdnin se část hostivického oddílu orientačního běhu vydala vstříc zimním sportovním radovánkám do Orlických hor. Na severní straně hřebene v okolí osady Bedřichovka proběhla čtyřdenní sportovní akce pro rodiče s dětmi ve věku od 0 až 9 let. Vynikající zimní počasí umožnilo prožití všech předem avizovaných sportovních disciplín.

P1230962_resize

Děti se zdokonalovaly v lyžování a měly možnost zažít i lyžařské závody ve slalomu. Časomíra byla neúprosná a po dvou kolech jasně oddělila dva vynikající závodníky: Ondru a Jáchyma. Ani po dalších dvou kolech nebylo možné určit vítěze a proto jsme měli krásné dvě první místa. Vynikající slalomový výkon předvedl začínající snowboardista Fanda, který zajel nejrychlejší čas, ovšem jakožto pravý mistr to vzal „šusem“.

P1230978_resize

Ten samý den byla pro nás připravena ředitelem areálu i soukromá noční lyžovačka při jasném úplňku. Slalom si děti vyzkoušely ještě následující den, avšak ve zcela jiné podobě – na bobech a rovnou v paralelních drahách. V takovéto disciplíně bylo nutné ovládnout stroj i zákony mechaniky a gravitace. Celá soutěž byla ukončena exhibicí bobování přes skokanský mini můstek, který byl těžkou zkouškou pro pevnost a tuhost nejen zadnic dětí.

P1230951_resize

Královskou disciplínou byl biatlon, na který se všichni těšili a přinesl opravdový závod v rodinných dvojicích. Sice nám chyběly běžky, ale nahradili jsme je během po značeném okruhu a hlavně dvěma střeleckými položkami: ve stoje i vleže. Jako cíl střelby na krátkou vzdálenost posloužily plechovky od ananasu a dvojice musely po chybách ve střelbě absolvovat i trestná kola. Nakonec se na prvním místě umístil Jáchym s Fandou, na druhém Ondra s Matoušem a na třetím místě Jáchym s Matyášem.

P1230990_resize

Z povzdálí nám z kočárku opětovala střelbou do plíny nejmladší účastnice lyžáku, ani ne roční Emilka. Zimní přípravu na nadcházející sezonu jsme zakončili diskotékou a těšíme se na jaro!