Tři veteráni

10 Čvn

Vždy mě poněkud pobaví, když si uvědomím, že se pohybuju v kategoriích zvaných veteráni. A jelikož se tam řadí lidé již od poměrně útlého věku, může naše pohádka o šumavské výpravě začít.

Vlastně vše začalo ještě před tím, než se naši tři veteráni vydali bojovat o titul Krále Šumavy do podhůří těchto nádherných a mystických kopců. Veterán 1 se asi zalekl veteránů 2 a 3 a s ponurým odkazem na práci, přetaženost a nakaženost na klání neodjel. V onen osudný pátek se tedy veteráni 2 a 3 vydali směr Klatovy, kde si vyzvedli startovní čísla místního bikemaratonu a také pěkná upomínková trika. Nocleh a poctivá snídaně pak vytvořily pěknou kulisu nadcházejícímu závodu.

A už je to tady – startuje se! Klatovská černá věž a katakombami nám dává poslední sbohem a razíme. První kilometr a půl vede po místních silnicích. Záhy veterán 2 dojíždí veterána 3 a s úsměvem na rtu mu povídá: „Hahá, tys mi nějak ujel“. Načež mizí v dáli a oba se pak uvidí až cíli.

Dlužno dodat, že letošní Král Šumavy obsahoval nejeden náročná sjezd. I stalo se, že před hlavní občerstvovačkou, jež vskutku plnila funkci záchranného bodu, když zde čepovali i jonťák ve formě pivka, jel takto veterán 3 s kopce po cestě plné kamenů a kořenů. Vidlice na kole mu létala nahoru a dolů, načež u již zmíněné občerstvovačky si veterán 3 všiml, že měl vidlici zamčenou. Ostatně na trati bylo vidět několik pozoruhodností jako například tandem svařený ze dvou skládaček, chlápka na fatbiku, co se musel strašně nadřít, člověka s prasklou pravou klikou, co tím pádem šlapal jen levou nohou, chlapíka s přívěsným vozíkem na dítě, načež se pak ukázalo, že v něm měl vážně dítě a nastojte, to dítě veškeré to drncání přežilo a v cíli se pak vesele ládovalo přesnídávkou…

Cíl! Ano podařilo se. Přestože letos kolem cesty leželo hodně lidí s křečemi v nohou, oba naši veteráni se šťastně setkávají a svorně razí směrem k výčepu, kde si poctivě doplňují tekutiny. Místní pěkně propečená šunčička nebo gulášek také nezůstanou bez povšimnutí. Bylo to tu krásné! Tak snad za rok zase na viděnou.