Záhada hlavolamu

13 Pro

Pojďte a poslyšte pověsti o Rychlých šípech, jak pronikali Rozdělovací třídou, jak odhalovali taje Stínadel, hledali deník Jana Tleskače a zažívali při tom mnohá dobrodružství. Tedy i my použijeme převlek za Vonty – stačí k tomu žlutý špendlík v klopě – a půjdeme hledat, zda-li v okolí Řásnovky nepotkáme něco z té tajemné doby Mirka Dušína a jeho party.

Doba od časů Jestřába pokročila a Rychlé šípy najdeme nyní na webu, ostatně vždy byli pokrokoví a je tomu tak i nyní: https://www.rychlesipy.org.

K této pozoruhodné výpravě, kterou lze snadno rozdělit na etapy, budeme potřebovat herní zápisník. Jsme orienťáci, tedy nesmí chybět mapa. Deník je možná lepší si vytisknout, ale stačí i uložit do mobilu, jen se to tam špatně čte. A mapy si otevřete na stejnojmenném serveru, načež se hned ocitáme v důvěrně známé situaci: start, kontroly a cíl. Určitě je třeba s sebou mít něco na poznámky. Jen pozor – kontroly jsou zde pouze schématickým vyjádřením pozice, často označují celou ulici. Je třeba se mít na pozoru.

Krátce po startu v Haštalské ulici má člověk dojem, že se tu koná menší pouliční oslava. Leč nikoli, to jsou jen nadšení hráči lelkující kolem první kontroly ještě plní elánu. Trasa však toto startovní pole snadno roztáhne, na mládež tu jsou totiž nastražená různá lákadla jako například dětské hřiště. A pro dospělé těch hospod  po cestě..!

Některé kontroly jsou velmi jednoduché, jiné obtížnější  musíte pořádně zakroutit (svým) krkem, abyste rozluštili hádanku, jinde je třena pozorně hledat či se pořádně zamyslet.

Po cestě potkáváte spoustu zajímavých zákoutí staré Prahy a procházka pozdě odpoledne či v podvečer atmosféru celé hry jen umocní. Nezapomeňte okouknout nejmenší uličku ve městě a kdo ví, možná i v celé Evropě. Ano, je to ulice Ve Stínadlech. Nedaleko zase stojí nejmenší dům v Praze. Je toho opravdu hodně. Jen pozor, ať vás Vontové neodhalí!

 

Hermí zápisník: https://www.rychlesipy.org/docs/herni-zapisnik-2020.pdf 
Mapa: mapy.cz (https://mapy.cz/s/jegemokato)
Rozhovor:  https://video.aktualne.cz/dvtv/nova-hra-v-temnych-ulickach-prahy-takova-prilezitost-uz-nikd/r~8a5040903bc711eba6f6ac1f6b220ee8/ 

IMG_3926