Zázrak na čokoládovém orienťáku

24 Pro

Nedávno jsem psal o tom, jak se při smiku pohybují kontroly a dokonce se mi to podařilo vyfotit. Byla to opravdová senzace! Jenže nyní se stalo něco, co je mnohem větší událost, je obestřená tajemstvím a vlastně nikdo neviděl, jak k tomu došlo. A že k tomu došlo, to je naprosto jisté!

Orientační kolegové z dobříšského oddílu připravili moc pěknou akci. Až do 15.ledna je možné absolvovat orientační trénink v okolí Mníšku pod Brdy. Je tu k dispozici nová mapa a na ní řada kontrol. Start je u hospody ve Stříbrné Lhotě, co by kamenem dohodil právě z Mníšku; ostatně každý si nakonec místo startu může upravit podle vlastních preferencí. V době, kdy na místo vyrazila z našeho klubu první minivýprava, byla místní hospoda zavřená. Leč nebojte se, kousek odtud je v Mníšku u jakéhosi sportovního areálu hospoda jiná a určitě to nebude jediný podnik v okolí. My jsme ostatně posléze zakotvili u kontroly číslo 39, jež se stala zejména u dětí velmi populární a její návštěvu všem vřele doporučuji.

Podrobnosti akce jsou k dispozici na webu zde:

http://www.okdobris.cz/news/vanocni-prebor-vysledky-2016-a-kontroly-okolo-stribrne-lhoty/

A právě den před Štědrým dnem se to stalo! Pro vysvětlenou dodávám, že na některých kontrolách jsou pro doplnění energie čokoládky. Není předem známo, na kterých stanovištích se tyto pamlsky vyskytují. Nechme nyní mluvit Jindru – ten šel onoho osudného večera čokolády doplňovat:

Dnes těsně před setměním jsem vyrazil doplnit čokolády… Pytlík bonbonů na kontrole (číslo je bohužel nečitelné) – chvíli mi vrtalo hlavou, kdo je tam dal, ale nic jsem nevymyslel.“

Jindřichu, taky jsem nad tím hodně přemýšlel a napadá mě jediné vysvětlení – to mohl být jenom Ježíšek!