Hurá, bronzový pohár jsme neobhájili!

15 Kvě

Kdo z čtenářů sleduje naši každoroční anabázi s přeborem škol v orientačním běhu, tak ani letos nebude mít o napínavé momenty nouzi.

Letos jsme organizovali výpravu celkem ze 3 škol – každá taková škola má svého patrona z našeho orientačního klubu, někdy dokonce dva, který se stará o organizaci příslušné školení výpravy a vůbec o trénování dětí a jejich seznámení s mapou. Jelikož se děti stále více rozptylují do většího počtu škol, tak naši borci startovali ještě za další dvě školy. Zároveň to však znamená, že například za naši domovskou Hostivici máme již několikátý rok problém školní družstvo vůbec naplnit.

Již v zimních měsících začal nábor. K našim zkušeným dětem jsme postupně lákali další účastníky. Ti, co s podrobnou mapou a buzolou ještě nepřišli úplně do kontaktu, se to mohli naučit na našich trénincích. O některá pozitivní překvapení tu nebyla nouze. Někomu to jde zkrátka lépe a někomu pomaleji. Základem takové přípravy je naučit se mapové značky a hlavně pak správná orientace mapy. Vše probíhalo v pohodě a čekali jsme, kdy nastane nějaký zásadní zádrhel, jež nám každoročně připraví horké chvilky. Odjede někdo na školu v přírodě? Kdo onemocní? Nebo se stane něco jiného? Nebojte, zádrhel nakonec nastal – nejprve vypadal nevinně, ale měl své důsledky. Z naší téměř čtyřicetihlavé výpravy se těsně před startem odhlásily nebo nepřišly 3 děti. To vypadá jako hodně malé číslo, ale…

Školní týmy bojovaly srdnatě. V individuálním hodnocení brali z naší výpravy stříbro Michal a bronz Marek (oba ZŠ Hostivice). V celkovém hodnocení škol jsme si vzhledem k omezeným možnostem moc velké naděje nedělali. SUPŠ Praha 3 ale nakonec vybojovala krásné 10.místo. ZŠ Hostivice všechny překvapila svým místem čtvrtým – to je hodně vysoko. K získání poháru by jí stačilo, kdyby některý z odpadlíků přeci jen dorazil, ani by nemusel moc rychle běžet. A ZŠ Pod Marjánkou bronzový pohár nakonec neobhájila. Naše výprava totiž získala pohár stříbrný. O jediný bod za vítězem.