Jak na zážitkovou orientaci (16.5.2018)

15 Kvě

Přeskočme nyní závodní kategorie, které mají podrobnosti v ORISu (oni vědí, co ORIS je, běžní smrtelníci to vědět nepotřebují, leč pro vaše uklidnění, žádný kouzelný předmět, ani skřet to nejsou).

Jste-li tedy orientační mudlové a chcete si tento kouzelný sport vyzkoušet na vlastní kůži, je nyní – ve středu 16.5.2018 – k tomuto kroku skvělá příležitost. Jak tedy na to?

Předně si řekněme, že široká veřejnost startuje na tratích, jíž orientační sportovci říkají péčka. To je od zkratky „příchozí“, tedy normální člověk, který ať již záměrně nebo náhodou jde kolem a přijde na start. Odtud také názvy tratí P1, P2 a P3. Číslice označuje přibližnou délku trati v kilometrech. Trať si můžete vybrat na startu jakou chcete, dokonce lze po absolvování trati jedné se vrátit na strat a zkusit trať jinou. V místním lese je hodně širokých cest, takže by zejména na kratších tratích neměl být problém projet kočárkem.

Start bude v Hostivici v oblasti, jíž se tady říká Na Pískách – konkrétně to bude poblíž křižovatky ulic Lomená, Zahradní a Břevská. Na strat povedou modrobílé fáborky z místního fotbalového hřiště.

Na tratě zážitkové orientace není třeba se předem přihlašovat, neplatíte žádné startovné, neměří se čas a můžete startovat kdykoli mezi 16-18 hod. S sebou nepotřebujete nic. Kdo má kompas či buzolu, tak se bude hodit (kdo nemá, nevadí). Doporučujeme oblečení, jež pokrývá nohy.

Akci podpořila Česká unie sportu, obec Hostivice a Lesy ČR. Díky této podpoře si můžete orientaci v terénu vyzkoušet zdarma a po akci vám jako suvenýr zbyde pravá orienťácká mapa.