OB – orientační duatlon

8 Říj
Proč ne rovnou biatlon? Přeci jen biatlon jsou dva různé sporty v jednom, přičemž my si uděláme naopak jeden sport ve dvou různých podobách. Duatlon bude běžný pěší orienťák spojený s cykloorienťákem (část trati bude pěší a část na kole). Kdo byl na hojně navštěvovaném májovém cykloorienťáku, tak ví, že šlo o jednoduchou a velmi oblíbenou trať – ta bude nyní doplněna obdobně jednoduchou pěší trasou.
Akce se uskuteční přímo za hradbami zámeckého parku v Lánech v sobotu 11.10. Mapa bude stará, takže si budete moci vyzkoušet, jak se mění les – taky uvidíte, že zkrátka mapa ne vždy odpovídá zcela realitě. Po naší poslední zkušenosti víme, že změn v lese příliš nenastalo. Trasa bude sjízdná i pro kola s dětskou sedačkou nebo přívěsným vozíkem. K dispozici bude také varianta pro odrážedla a kočárky.
Sraz bude v 9:45, tou dobou proběhne instruktáž. Hromadný start bude v 10h, tedy kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Sraz je na lesní cestě k místní hájence. Cesta se nachází za zámeckým parkem lánského zámku těsně vedle silnice z Lánů směrem na Beroun.
Přihláčky prosím do čtvrtka 9.10. V přihlášce uveďte počet startujících a ktegorii: děti (=děti samostatně, ve skupinkách, rodiče s dětmi, odrážedla, kočárky) nebo dospělí. Potřebuji vědět aspoň přibližný počet startujících kvůli zákresu map. Mapa bude sice tréninková, ale kvůli jejímu tisku budu vybírat na místě dobrovolné startovné v doporučené výši 20 Kč na startujícího.
Zaparkovat lze přibližně zde 50°7’5.092″N, 13°56’44.690”E . Start bude přibližně zde 50°6’46.087″N, 13°57’16.187”E , tedy nějakých 400 m směrem z parkoviště na jihovýchod po silnici na Beroun. Prosím, najděte si místa na počítači dle GPS, špatně se to vysvětluje, je to zkrátka na jižním kraji vesnice Lány, hned za zámeckým parkem. V místě startu lze parkovat s tím nebzpečím, že zde může policie vybírat příspěvky do státního rozpočtu. Bezpečnější je parkovat na oficiálním parkovišti na okraji Lánů.
Největší zajímavostí v okolí je samozřejmě zámek Lány a jeho park https://www.hrad.cz/cs/prazsky-hrad/zamek-lany/index.shtml . V obci je muzeum TGM a vůbec moc zajímavé možnosti, jak se seznámit s naší historií. Z Lán se dá dojet po červené značce až na Křivoklát. Nejbližší dobré hospody jsou http://www.zastavkanizbor.cz nebo pak úžasný http://www.blackdogs.cz .