OB – Pěkné prázdniny 2015

10 Dub

Panorama Kacanovy 2

Rád bych se i tento rok věnoval této skvělé akci – nejenže jde o pěkně strávený prázdninový víkend, ale akce sama má název Pěkné prázdniny (PP). A tento název rozhodně nelže.

PP se odehrávají v Českém ráji, což je v této části Evropy Mekka orienťáků. V letošním roce se akce koná v Kacanovech. Asi před 4 lety jsme tu také byli (viz foto) a moc se nám tam líbilo. V místě je také malý camp s bazénem, kam plyne přírodní voda – tedy se zde můžete ze horkých dnů důkladně osvěžit.

Během víkendu se absolvují celkem 3 závody, z nichž dva v sobotu (krátká trať a sprint, tj. ještě kratší než krátká trať) a jeden v neděli (kratší střední trať). Pro HDR i samostatně běžící děti v nižších kategoriích to prakticky znamená, že všechny tratě jsou kolem 2 km. Terén je zde opravdu velmi pěkný, samé pískovcové skály.

V okolí je spousta možností na výlety. Ty se tradičně realizují po konci poslední etapy v neděli. Z mnoha možností vybírám: Kapicův statek a okolní skalní sochy, hrad Hrubá Skála s myší dírou a Bajajovou slují, skalní hrad Waldštejn, skalní vyhlídky Českého ráje, Drábské světničky.

Termín konámí je víkend 22.-23.8.2015. Bližší infromace najdete na: http://tur.cz/pekneprazdniny/

Video z loňského roku najdete například na: https://www.youtube.com/watch?v=yDGrSBRefnA

Proč opět posílám tuto informaci s tak velkým předstihem? O akci je nesmírný zájem a vzhledem k tomu, že se závody konají v CHKO, je stanoven limit na počet účastníků. V loňském roce se tento limit naplnil během 7 minut po otevření přihláškového systému. Tedy je nutné být připraven a o přihlášce uvažovat velmi brzo. Prosím tedy, pokud byste měli někdo zájem, dejte mi vědět v případě, že byste chtěli jet a v jakých kategoriích budete chtít startovat. Bohužel nevíme, kdy budou přihlášky otevřené, tedy ani nemůžu říci žádný termín.

Přijíždět na PP se dá již od pátku, nicméně s vaším příjezdem počítám spíše v sobotu ráno. Kategorie HDR má volný start, ostatní kategorie již startují podle předem stanovených časů. Čipy lze zapůjčit.

Pokud jde o ubytování ve stanech, je třeba počítat spíše se spartánskými podmínkami. Pokud bude vydatně pršet, může být terén hodně podmáčený – počítejte s tím. Samozřejmě lze spát i v autě – ta budou parkovat na přilehlé silnici. Také lze odjet přenocovat jinam, nicméně tím se trochu připravíte o nikoli nepodstatnou atmosféru akce.

Na starty etap se v Kacanovech chodí tradičně poněkud dále, než bývá obvyklé. Nicméně pokud jste byli vloni na Branžeži, delší to nebude.

Předběžně odhaduji náklady na rodinu vč.startovného a ubytování ve stanu někde kolem 600-800 Kč.